Vrijedno priznanje Dječjeg vrtića „Zvirek“ u projektu Volim Hrvatsku
![rad01](/OpcinaStubickeToplice/Resource/ResizeImage?url=~%2FCms_Data%2FContents%2FOpcinaStubickeToplice%2FFolders%2Fslike%2Fstare_slike%2Frazno%2F~contents%2FB9J2XCXJ43R7JBX5%2Frad01.jpg&width=818&height=618&preserverAspectRatio=True&quality=95&key=kKmk%2F6lJfDe2qBfCawuSqQ%2FBh2U8%2F6PMhZd%2FV5Ee7DTOP336G%2FcBTb%2BdmqQsoquXoBQSjnLHh7MeWFHAA25rkkzzY86gPBAvmFXxBztDVxgg6erB85PKqWb83fIWNRu9HwaOJoAOkXqcBT0A1kcQeWf1pY4uwnpg6%2F37FpU8aUw%3D)
Glavni ured Hrvatske turističke zajednice i turističke zajednice županija, temeljem programa rada i programa projekta Volim Hrvatsku za 2010. godinu, raspisali su interni natječaj u svim dječjim vrtićima Hrvatske za najbolji dječji rad na temu
BOGATSTVO HRVATSKE U KAPLJICI VODE.
Budući da Ocjenjivačka komisija Turističke zajednice Krapinsko-zagorske županije izabire najbolje likovne radove (crtež, kolaž ili linorez) djece ili skupine djece, za područje Krapinsko-zagorske županije, prema Odluci iste, Dječji vrtić Zvirek – Stubičke Toplice osvojio je prvo mjesto.
U izradi likovnog rada kojim se Dječji vrtić „Zvirek“ prijavio na natječaj sudjelovala su djeca starije odgojne skupine – Sunčeka: Vito Škarica, Ella Javoršćak, Marko Bulek, Katarina Sokač, Petra Šturlan, Matea Ljubić. Djeca su izradila bunar pun vode iz kojeg okrečući gornji dio izlazi vjedro sa vodom, a iz vjedra povlačenjem špage, otvara se kap vode na kojoj je slika Dječjeg vrtića „Zvirek“, a sa druge strane su boje soba u vrtiću sa njihovim obilježjima odnosno simbolima (Sunčeka, Zajčeki, Leptireki, Pčelice). Odgojiteljica skupine je Jelena Fišter.
Turistička zajednica Krapinsko-zagorske županije dodijelit će na prigodnoj svečanosti Dječjem vrtiću „Zvirek“priznanje Zeleni cvijet sa zlatnim znakom i namjenska sredstva za didaktička pomagala u iznosu od 8.000,00 kuna. Također će ovaj rad kao prvonagrađeni proslijediti Hrvatskoj turističkoj zajednici za izbor najboljeg rada u Republici Hrvatskoj.